سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت حرفه ای

3-4 روز پس از راه اندازی سیستم، لازم است خاک را در چندین مکان خاکبرداری کرده و درجه رطوبت آن را بررسی کنید. موقعیت پیشرو در میان تولید کنندگان سیستم های آبیاری اتوماتیک توسط Hunter اشغال شده است که طیف گسترده ای از لوازم جانبی را برای آبیاری در مناطق کوچک و مکان های تجاری ارائه می دهد. در ادامه به تعریفی از پمپ میپردازیم و کاربرد آن را مورد بررسی قرار میدهیم. اگر چه برای خرید آن لازم است هزینه ای را پرداخت کنید ولی ارزش این را دارد زیرا در این صورت مطمئن هستید که هیچ گونه خطری مرغ ها را به دلیل کاهش رطوبت تهدید نمی کند. در یک مزرعه کاشته شده، ترتیب دادن آبیاری خودکار درون ریشه مشکل ساز است، زیرا ممکن است به سیستم ریشه فضاهای سبز آسیب برساند. امکان خرید سیستم آبیاری خودکار برای 20 متر مربع به طور متوسط با 50000 روبل وجود دارد. اما یک گزینه گلخانه ای برای 30 گیاه در مساحت 6 متر مربع نیز وجود دارد.

لوله های مورد استفاده در سیستم مه پاش یا مه ساز دو نوع می باشند که شامل پلی آمید و لوله های فشار قوی سیم دار پرسی یا شیلنگ هیدرولیکی می باشد. سپس تایمر یا کنترلر را روی فرکانس و مدت زمانی که می خواهید آبیاری کنید تنظیم کنید. همچنین توصیه می شود آن را برای گلخانه ها ترتیب دهید. توصیه مفید! توصیه می شود شیلنگ ها و لوله ها را روی زمین روی تکیه گاه ها یا میخ های مخصوص قرار دهید. آنها برای پمپاژ مایعات حاوی ذرات جامد و برای پمپاژ مواد شیمیایی گران ، سمی یا خورنده مفید هستند که نشت از طریق بسته بندی قابل تحمل نیست. توصیه مفید! سیستم را می توان با خرید خطوط آبیاری اضافی از فروشگاه افزایش داد. در این مورد، توصیه می شود آبیاری خودکار انجام شود. طول عمر آبیاری خودکار حداقل 5 سال است. حداکثر زمان آبیاری 1 ساعت است. اتوماسیون سیستم آبیاری باغ به صورت خودکار شامل روشن و خاموش کردن واحد پمپ در یک زمان خاص است. این سیستم مجهز به فیلتری است که به طور خودکار آب را از ناخالصی های مکانیکی پاک می کند. سیستم های مه پاش یا به عبارت دیگر دستگاه مه پاش معمولا برای حفظ رطوبت، گرد و غبار هوا را به حالت تعلیق می اندازند.

همانطور که در بالا بیان شد این سیستم به گونه ای عمل می کند که بتوان رطوبت محیط را افزایش داد اهمیت این موضوع با بالا رفتن دما در فضای بسته بیشتر می شود. در واقع این سیستم به منظور کاهش دما در محیط آب یا سایر مایعات را از یک فضای با فشار زیاد به یک مکان با فشار بسیار پایین انتقال می دهند. با کاهش به یکباره و شدید فشار و استفاده از نازل قطر ذرات به اندازه میکرون می گردد. ذرات ۳۰ میکرونی آب عملا به طور محصوص در فضا نشان داده نمی شوند اما می توانند به کاهش دما کمک نمایند.

https://abniro.com/misting-system-overall/misting-system-pro/

با این سیستم و ایجاد رطوبت جهت خنک سازی محیط، علاوه بر آنکه روی سطوح رطوبت نمی نشیند و خیسی وجود ندارد، رطوبت افزایش یافته و دما پایین تر خواهد آمد. کاربرد های متفاوتی برای این سیستم حرفه ای بیان می کنند و با توجه به این کاربرد انواع مه پاش در بازار عرضه می گردد.

اساس کار سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت نازلی همه به یک صورت است و از این رو در زیر اجزای این سیستم را تشریح خواهیم نمود.

قرار گرفتن دقیق نازل ها و شیلنگ ها در یک طراحی خاص می تواند یک ابر مواج یا مه کاذب در سطح زمین ایجاد کند. چنانچه در مناطق با آب و هوای نسبتا طوفانی هستید پیشنهاد میشود از روش برای ساخت گلخانه استفاده کنید. این یک گزینه نسبتا اقتصادی است که نیازی به فشار زیاد آب در سیستم ندارد و به دلیل اختلاف ارتفاع بین دو مخزن ارتباطی می تواند با خیال راحت کار کند. آبیاری خودکار "ژوک" شامل خطوط لوله اصلی و شاخه های کوچک است که به صورت جفت در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که در انتهای آنها قطره چکان های سینوسی وجود دارد که از گرفتگی جلوگیری می کند. نصب سیستم همانند گزینه های فوق برای آبیاری خودکار انجام می شود. پارامترهای زیر برای آبیاری زیرسطحی بهینه هستند: سر - 0.3 متر، سرعت آب - 0.2 لیتر در ثانیه. در کاتالوگ های سازنده، هم سیستم های آبیاری با کارایی بالا تمام اتوماتیک آماده و هم دستگاه های مختلفی که برای خود مونتاژ مدار طراحی شده اند ارائه شده است.

این مدل با طراحی ساده مشخص می شود که حتی یک استاد تازه کار نیز می تواند آن را جمع آوری کند. از آنجایی که نصب انواع کولر، پنکه و دستگاه تهویه تنها در محیطهای بسته تاثیر داشته، انواع مه پاش بیشترین کاربرد را برای جریان هوای مطبوع و خنک در محیطهای روباز دارد. کسانی که نمی خواهند در انتخاب مستقل عناصر برای سیستم آبیاری شرکت کنند، می توانند آبیاری اتوماتیک آماده را خریداری کنند. تایمرهای الکترونیکی می توانند چندین شیر 24 ولت AC را اداره کنند. آبپاش ها در دو نوع فن و چرخشی ارائه می شوند. در اینجا به یک لوله پلاستیکی یا فلزی برای خط لوله اصلی، یک شلنگ سوراخ دار برای شاخه ها، یک پمپ، یک کنترلر و یک فیلتر نیاز دارید. مهپاش یا همان فوگر، به زبانی ساده، یک وسیله برای تولید و پخش مه است که به شکل سنتی از آن برای پخش گازهای خاص و یا بخار آب خالی استفاده میشود. تایمر آبیاری ممکن است دارای تعداد یک یا دو خروجی باشد.


برچسب‌ها: ،

بازدید:

[ ]